Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří.

Sítě proti hmyzu jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí. Síť je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je vyráběna v šedé a černé barvě a na okně je téměř neviditelná.

                     Okenní sítě s lemem

Tento systém je určen pro použití s plastovými okny, kde není přístup pro montáž z venku. Síť je uchycena otočnými háčky za hranu okenního rámu. Rámeček sítě je vyroben z extrudovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovaným lakem. 

Rámeček sítě může být dodán v barvě: bílé, hnědé, okrové, antracitové a v imitaci dřeva. Rámeček je opatřen límcem, který dokonale přilne k rámu okna. Tím je dosaženo lepšího vzhledu sítě a její větší těsnosti. Rámeček je spojen vnitřními plastovými rohy, které zaručí dokonalý design. 

Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je dodávána v šedé barvě a na okně je prakticky neviditelná. Montáž sítě je možno provádět z interiéru za pomoci kovových otočných háčků.

                Dveřní sítě pantové

Ochrana proti hmyzu u dveří je řešena pomocí dveřních otvíravých sítí. Ty jsou vyrobeny z dostatečně silného extrudovaného hliníkového profilu.

Dveře jsou opatřeny samozavíracími panty, se středovou lištou která má 60 mm. Šířka rámu činí 41 mm. Díky spojení profilů pomocí vnitřních rohů je vyloučeno žloutnutí PVC plastových spojovacích rohů bílých dveřních sítí.

Výroba na míru zajišťuje dokonalé těsnění sítě ve dveřích a tedy dokonale zabrání vniknutí hmyzu. Spolehlivá konstrukce zabezpečuje tuhost, pevnost a stabilní tvar celého výrobku. Systém předpružených pantů zabezpečuje bezstarostné dovření dveří, sílu dovírání si zákazník může nastavit sám. Snadná instalace, jednoduchá praktická demontáž pro uschování v zimním období.

V ceně dveřní sítě je zahrnuto:  hliníkové profily, síťovina - šedá/černá, vnitřní rohy, celoobvodový těsnící kartáček, 1x středová příčka, madlo, 2x skrytý magnet, 3x samozavírací panty.

          Dveřní sítě plisse -Typ 2 / 3

Plisované dveřní sítě jsou díky své inovativní konstrukci ideálním řešením ochrany proti hmyzu v oknech a dveřích při dodržení nutných montážních a manipulačních prostor. Řešení zasíťování oken a dveří prostřednictvím tohoto výrobku je dále vhodné jako kombinace s dalšími prvky stínící techniky, například u rámů dveří a oken, osazených předokenními nebo podomítkovými roletami či venkovními žaluziemi, především z důvodu úzkoprofilového návrhu rámu i ostatních součástí plisovaných sítí.

Plisované sítě jsou ovládány prostým posuvem středního profilu. Dochází tak k rozvinu síťoviny po nosných polyamidových vláknech, vetkaných ve stanovených roztečích uvnitř síťoviny. Tato vlákna zabezpečují neustálé napnutí síťoviny a její statickou stabilitu ve všech polohách (i ve vertikálním směru otevírání sítě). Vlákna jsou vybavena funkcí autonomního napínání, díky čemuž nedochází k nechtěnému prověšení síťoviny v důsledku standardních povětrnostních a klimatických vlivů.

Standardně jsou plisované dveřní a okenní sítě vyráběny ve verzi symetrického rámu s vysokým prahem (35 mm výška), kterou lze namontovat i na místa bez spodní opory rámu, a asymetrického rámu s nízkým prahem (11 mm výška), vhodným pro zasíťování úzkoprofilových rámů oken a dveří, bezbariérových vstupů apod.

Plisované dveřní a okenní sítě jsou standardně montovány prostřednictvím TEX šroubů přímo na rám okna/dveří. Tento TYP lze montovat také do ostění (do boku).